
Mini start niet
Ingediend door Steven Horsmans opGoededag allemaal,
Sinds enkele maanden ben ik bezitter van een mini 1000cc innocenti uit 1975 en nieuw op dit forum😛. Na het invoeren bij RDW de APK laten uitvoeren met enkele (simpele) gebreken die inmiddels zijn opgelost.
Echter werd tijdens de APK geconstateerd dat de auto teveel co uitstoot had. Eenmaal thuis ben ik flink aan de gang gegaan om de APK problemen op te lossen. Voor het oplossen van de co uitstoot heb ik het brandstof verbruik afgesteld met een Gunson colortune bougie (met warme motor). Dit door aan de stelschroef en stationairschroef te draaien, aan de kleur van de Gunson te zien prima in orde.
Hierna heb ik de mini niet meer aan het starten gekregen bij een koude start. Wat heb ik allemaal getracht om hem weer lopend te krijgen:
- Bobine vernieuwd, deze krijgt 12V spanning.
- Bougiekabels vernieuwd (en in juist volgorde terug geplaatst). Bougies vonken allemaal, alleen het betreft NGK BP6ES bougies i.p.v. BPR6E bougies zoals voorgeschreven in haynes (Moet niet het probleem zijn naar mijn mening). Afstand met voelermaat is 0.8-0.85 millimeter
- Verdelerkap vernieuwd (contactpunten waren aardig versleten). Rotor is vernieuwd.
- Carburateur schoongemaakt (was nagenoeg schoon), luchtfilter is er tijdelijk af (is standaard filter en is schoon).
- Dashpot olie vernieuwd.
- Gecontroleerd of brandstofmotor werkt (deze werkt).
- Aardkabel van motor naar frame schoongemaakt.
- Verdeler staat op 2 uur (rotor) wanneer het vliegwiel op 1/4 staat. Ok, hieraan is nog wat af te stellen maar zou handig zijn als de motor warm is en uberhaupt eens blijft lopen..)
- Compressie van alle cillinder is gemeten (alle cillinders circa 150psi, bij toedienen olie 160-170psi)
- V-riem is vernieuwd.
- Startmotor slaat gewoonlijk aan.
Enige wat ik vreemd vind is dat wanneer ik de Gunson bougie plaats bij cillinder 1 dan start cillinder 1 wel (aantal slagen) waarop de omwentelingen weer stoppen.
Ben al enige tijd op het forum hier rond aan het kijken maar heb nog niet het gouden ei gevonden. Hebben jullie voor mij de oplossing?
RE: Mini start niet
Ingediend door Minimaatje op di, 02-05-2023 15:29
Zet deze vraag op de Facebook pagina van de Mini Seven Club Nederland. Dan hen je sneller antwoord.