Uitlaat past niet op spruitstuk

default

RE: Uitlaat past niet op spruitstuk

Hallo allemaal,

Wij hebben een mini 1000 uit 1977 en ik heb vorige winter de motor er uit gehaald, een nieuw koppeling gemonteerd, alle pakkingen vervangen, de motor ruimte opnieuw gespoten en nog een X aantal onderdelen vervangen.

Waaronder de uitlaat, de oude uitlaat kreeg ik met geen mogelijkheid meer goed op het spruitstuk. Na wat navragen bij een garage die veel met engelse auto's doet, het advies gekregen de uitlaat te vervangen omdat deze waarschijnlijk vervormt was in de loop der tijd of bij het de of monteren. De kosten zijn het niet dus ik heb een nieuwe uitlaat gekocht, maar deze is ook niet normaal vast te krijgen.

Nog een keer geprobeerd met een uitlaat klem van een citroen bx?? Deze is iets groter dan de mini klem, maar ook hiermee is deze niet dicht te krijgen. Uit eindelijk bij de keuring hebben ze hem na bevestiging met gun gum dicht gesmeerd en het is zeker 20 km dicht geweest!!!

Is er een andere sport uitlaat of manier om de uitlaat netjes dicht te krijgen.

RE: Uitlaat past niet op spruitstuk

Met de originele klem moet het gewoon passen. Ik kan je alleen wel zeggen dat het een vervelend karwei is. Ik ben er een paar weken geleden ook mee bezig geweest en heb het tot 2x toe opnieuw gedaan.

Je moet ervoor zorgen dat de uitlaat aan de onderzijde, bij het differentieel speling heeft. Ook moet je het uitlaatspruitstuk iets los hangen. Dan zorgen dat de klem goed vast zit en alles weer vast zetten.

RE: Uitlaat past niet op spruitstuk

Uitlaat los van de beugel op het differentieel, daarna uitlaatkit op de flenzen en dan met een krik tegenelkaar drukken. De standaard klem is dan eenvoudig te monteren, zeker als je de carburateur er eerst af haalt.

Dennis

RE: Uitlaat past niet op spruitstuk

Hallo,

Mijn ervaring is,

De uitlaat ( los vast ) ophangen in de goede positie, géén kit of gun gum gebruiken, maar gewoon alle pasvlakken van het spruitstuk de uitlaat en de uitlaatklem goed schoon maken met een staalborstel en dan alles lekker met gewoon vet insmeren zodat alles goed in elkaar glijd, en je hebt een dichte verbinding mits de flens van de uitlaat nog idd nog gaaf is.

Succes

André

default

RE: Uitlaat past niet op spruitstuk

Vanmiddag bijna de hele middag bezig geweest en nog steeds geen dichte uitlaat.
Na veel moeilijk doen en je handen in onmogelijke posities wringen om er bij te kunnen, hangt de uitlaat wel vast aan het spruitstuk, maar lekt nog steeds.

Ik heb eerst de uitlaat ondersteund zodat deze netjes aansloot op het spruitstuk, daarna de beugel over de uitlaat geschoven en dan omhoog tot het spruitstuk en alles goed vast gedraaid.

Wat doe ik fout met dit meest onmogelijke uitlaat syteem ter wereld!